Barion Pixel

Tudástár

Társasjáték aktivizmusról, kampányszervezésről és társadalmi igazságosságról

 5-10 játékos + játékvezető

 90-120 perc

14 éves kortól

A Közélet Iskolája célja, hogy a demokrácia ne csak papíron, hanem a valóságban is létezzen Magyarországon. Ehhez elengedhetetlen, hogy az emberek közösen álljanak ki a számukra fontos ügyekért. Ezzel a társasjátékkal meg szeretnénk mutatni, hogy az aktivizmusnak és az érdekérvényesítésnek számtalan formája létezik – és azt is, hogy ezt mindenki tudja csinálni! Azt reméljük, hogy a játék jó beszélgetéseket és akár különböző ügyek körüli összefogásokat is eredményez, valamint kibővíti az aktív állampolgárok eszköztárát.

A Szerveződj! társasjátékban több körön keresztül különböző állampolgári szerveződések bőrébe bújtok, és minden körben egy újabb társadalmi ügyért álltok ki közösen. Például meg akarjátok akadályozni, hogy a városi park helyére plázát építsenek vagy azért küzdötök, hogy ne csökkentsék le a munkanélküli segély időtartamát. A Szerveződj! történetmesélésen alapul, ezért játék közben nyugodtan elengedhetitek a fantáziátokat és megvalósíthatjátok a legkreatívabb kampányt. De korlátozottak a lehetőségek, hiszen minden körben csak pár erőforrásból építkezhettek, és a szerencsének is van némi szerepe a végeredményre. A játékban lehet együtt és egyénileg is döntéseket hozni, de nyerni csak  közösen, csoportként tudtok. Képesek vagytok összefogni és minden eszközt a jó ügy szolgálatába állítani? 

Vásárold meg vagy töltsd le a játékot!

A kész játék ára 7000 forint. Ennek kifizetésével hozzájárulsz, hogy lejátsszuk a Szerveződj!-öt egy szociális intézményben vagy tartsunk egy oktatási célú társasozást civil közösségeknek. 

Mit tartalmaz a játék? 

 • A játék doboza
 • 1 db játékszabály
 • 2 db dobókocka
 • 12 db Ügykártya
 • 40 db Hatalomkártya 
 • 1 db Játékvezetői Eredménytábla (sokszorosítható)
 • 5 db Játékos Eredménytábla (sokszorosítható)

Milyen előnyökkel jár, ha tőlünk rendeled meg? 

 • Kényelmes, hiszen neked már nem kell nyomtatnod és vastag, jó minőségű, időt álló kártyákat kapsz
 • Egyedi Szerveződj! dobozban kapod meg a társasjátékot, így könnyen tudod szállítani és tárolni 
 • Kapsz hozzá dobókockát és játékvezetői segédkártyát is
 • Támogatod azt, hogy minél több közösségbe el tudjuk vinni a játékot!

NYOMTASD KI MAGADNAK!

A játékot akár le is tudod tölteni, majd magadnak kinyomtatni az elemeit, amihez instrukciókat is találsz a mappában. 

Ha tetszett a játék és szívesen adományoznál a Közélet Iskolájának, akkor ide kattintva teheted meg. Köszönjük!

A játékkal kapcsolatos kérdéseket, felkéréseket, megjegyzéseket, ötleteket várjuk a kozeletiskolaja@gmail.com címre.

Share on facebook
Megosztás Facebookon
Képzésünk utolsó szakaszába léptünk péntek reggel. Márciusi találkozásunk óta sok minden történt velünk, de abban biztosak lehettünk, hogy jó lesz újra együtt lenni. Kezdésként, a csoportösszhang gyors megtalálása után, az...
Az utóbbi időben mindig megfogadom, hogy hétvégén már nem fogok menni sehova, mert nagyon sokat dolgozom, de Magyarországon mozgalomról nem tudok, hogy máshol is lehetne tanulni, unikum az ország képzési...

Támogasd a munkánkat és
legyél részese a változásnak!

Támogatod, hogy egy igazságos országban éljünk, ahol mindenkinek megvan a tudása és képessége ahhoz, hogy kiálljon az érdekeiért

Segíted a magyarországi mozgalmi és civil szféra fejlődését

Hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek

0
Skip to content