Barion Pixel

Tudástár

Társasjáték aktivizmusról, kampányszervezésről és társadalmi igazságosságról

 •  5-10 játékos + játékvezető
 •  90-120 perc
 • 14 éves kortól

A Közélet Iskolája célja, hogy a demokrácia ne csak papíron, hanem a valóságban is létezzen Magyarországon. Ehhez elengedhetetlen, hogy az emberek közösen álljanak ki a számukra fontos ügyekért. Ezzel a társasjátékkal meg szeretnénk mutatni, hogy az aktivizmusnak és az érdekérvényesítésnek számtalan formája létezik – és azt is, hogy ezt mindenki tudja csinálni! Azt reméljük, hogy a játék jó beszélgetéseket és akár különböző ügyek körüli összefogásokat is eredményez, valamint kibővíti az aktív állampolgárok eszköztárát.

A Szerveződj! társasjátékban több körön keresztül különböző állampolgári szerveződések bőrébe bújtok, és minden körben egy újabb társadalmi ügyért álltok ki közösen. Például meg akarjátok akadályozni, hogy a városi park helyére plázát építsenek vagy azért küzdötök, hogy ne csökkentsék le a munkanélküli segély időtartamát. A Szerveződj! történetmesélésen alapul, ezért játék közben nyugodtan elengedhetitek a fantáziátokat és megvalósíthatjátok a legkreatívabb kampányt. De korlátozottak a lehetőségek, hiszen minden körben csak pár erőforrásból építkezhettek, és a szerencsének is van némi szerepe a végeredményre. A játékban lehet együtt és egyénileg is döntéseket hozni, de nyerni csak  közösen, csoportként tudtok. Képesek vagytok összefogni és minden eszközt a jó ügy szolgálatába állítani? 

Vásárold meg vagy töltsd le a játékot!

A kész játék ára 7000 forint. Ennek kifizetésével hozzájárulsz, hogy lejátsszuk a Szerveződj!-öt egy szociális intézményben vagy tartsunk egy oktatási célú társasozást civil közösségeknek. 

Mit tartalmaz a játék? 

 • A játék doboza
 • 1 db játékszabály
 • 2 db dobókocka
 • 12 db Ügykártya
 • 40 db Hatalomkártya 
 • 1 db Játékvezetői Eredménytábla (sokszorosítható)
 • 5 db Játékos Eredménytábla (sokszorosítható)

Milyen előnyökkel jár, ha tőlünk rendeled meg? 

 • Kényelmes, hiszen neked már nem kell nyomtatnod és vastag, jó minőségű, időt álló kártyákat kapsz
 • Egyedi Szerveződj! dobozban kapod meg a társasjátékot, így könnyen tudod szállítani és tárolni 
 • Kapsz hozzá dobókockát és játékvezetői segédkártyát is
 • Támogatod azt, hogy minél több közösségbe el tudjuk vinni a játékot!

NYOMTASD KI MAGADNAK!

A játékot akár le is tudod tölteni, majd magadnak kinyomtatni az elemeit, amihez instrukciókat is találsz a mappában. 

Ha tetszett a játék és szívesen adományoznál a Közélet Iskolájának, akkor ide kattintva teheted meg. Köszönjük!

A játékkal kapcsolatos kérdéseket, felkéréseket, megjegyzéseket, ötleteket várjuk a info@kozeletiskolaja.hu címre.

Megosztás Facebookon
A Közélet Iskolája célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegyük az önszerveződéshez szükséges tudást és képességeket. Képzéssel, stratégiai tervezések vezetésével, kutatással és tudástermeléssel támogatjuk a civil szervezeteket és alulról szerveződő csoportokat...
A Közélet Iskolájában immár 10 éve, országszerte támogatjuk a magyar civil szervezeteket, csoportokat az önszerveződés és a hatékony érdekvédelem eszközeinek elsajátításában. Segíts te is, hogy folytathassuk a munkánkat és még...
Kosár
//
A kosarad üres.
0
//
Megszakítás