KÉPZÉSEK ÉS ESEMÉNYEK

Időpont:

december 7. 18 óra

Chile diákfelkelése

A Közélet Iskolája következő filmklubján a chilei oktatási mozgalom 2011-12-es követelési hullámáról vetítjük a Chile diákfelkelése című rövidfilmet.

A filmben a diákok az oktatás ingyenességéért vonulnak utcára, de hamar nagyobb ívű változtatásokat követelnek (pl. adóreform), ami érzékletesen mutatja meg, hogy az oktatás ügye hogyan függ össze a társadalmi egyenlőtlenségek és igazságosság kérdéseivel, és hogy mindezt hogyan határozza meg az éppen uralkodó politikai-gazdasági logika.

A filmet követő interaktív beszélgetésen egyaránt foglalkozunk majd a film által felvetett kérdésekkel és a magyarországi oktatási mozgalom helyzetével.

Mikor? 2022. december 7. szerda 18.00

Hol? Auróra Közösségi Ház (Bp, VIII.ker., Auróra utca 11.) - akadálymentes helyszín

Gyere el te is, ha:
✨ szívesen hallanál egy inspiráló külföldi példáról, izgalmas akciókról,
✨ gondolkodnál azon, hogy milyen sikereket és eredményeket érhet el egy mozgalom még akkor is, ha a konkrét követeléseiket nem teljesíti a hatalom,
✨ szeretnél új szempontok alapján ránézni a mostani magyarországi megmozdulásokra.

Rendező: Roberto Navarrete
A film hossza: 35 perc
A filmet eredeti nyelven, magyar felirattal vetítjük.

A részvétel ingyenes és nyilvános, regisztráció nem szükséges.

A filmklubot a Közélet Iskolája szervezi, ami egy olyan mozgalmi háttérintézmény és tudásközpont, amely a Magyarországon aktív társadalmi mozgalmakat és aktivistákat támogatja és képzi.

❓ Kérdésed van? Írj nekünk Facebookon vagy a info@kozeletiskolaja.hu címre
Tudj meg többet rólunk: www.kozeletiskolaja.hu

Az eseményt a Heinrich Böll Stiftung támogatja.

Helyszín:

Időpont: