Bolt

Elérhető

Válságból lehetőség – kutatási összefoglaló

2020-ban új koronavírus söpört végig a világon. A világszerte több mint ötmillió áldozatot követelő járvány egészségügyi és gazdasági hatása életünk számos területére begyűrűzött, és hazánkban is százezrek életét keserítette meg. Egy válság azonban nem csak a bajok forrása, hanem a változás lehetősége is.

De mi kell ahhoz, hogy a civil szerveződések élni tudjanak a válságban rejlő lehetőségekkel? Milyen hazai jó példákat láttunk a világjárvány idején, amelyekből tanulva felkészültebben állhatunk egy újabb válsághelyzet elé?

Ezek a kérdések adták a vezérfonalát a 2020-ban indult részvételi akciókutatásunknak, amelynek eredményeit ez a tanulmány foglalja össze.

A kiadvány témái:

• Közéleti áttekintő – kutatások és civil szerveződések a járvány alatt
  • Mi a részvételi akciókutatás és hogyan jelenik meg a Küzdelmeink története és jövője kutatócsoportban?
  • Hogyan fordíthatjuk a zöld és a szociális ügyek javára a válsághelyzeteket? A civil szerveződések jó példái a koronavírus-járvány alatt
  • Szolidaritás a válságban. A Szolidaritási Akciócsoport belülről
  • Győztes kihívások. Az önkormányzatba bejutott civilek mindennapi valósága 2020-ban

INGYENES PDF LETÖLTÉSÉRT KATTINTS IDE!

Ha nyomtatott formában szeretnéd megrendelni, akkor tedd az ingyenes terméket a kosárba, majd válaszd ki az átvétel módját: