Barion Pixel

Tudástár

A Közélet Iskolája választási filmklub alkalmán a választások tisztaságának kérdését járjuk körül. A dokumentumfilm a 2006-as ohiói kormányzóválasztás körüli szabálytalanságokat tárja fel, majd a filmes stáb vezetője pár hét alatt mozgalmat szervez arra bíztatva az állampolgárokat, hogy maguk is vegyék videóra a csalásokat.

Bár az amerikai rendszer sok mindenben különbözik a magyartól, mégis lehetőséget ad arra a film, hogy meghívott vendégekkel ilyen kérdésekről beszélgessünk a vetítés után:

  • Milyen tipikus választási csalási formák léteznek?
  • Hogyan lehet megakadályozni a visszaéléseket?
  • Hogyan lehet ebbe hétköznapi emberként bekapcsolódni?

Az eseményt 2022. február 23-án tartottuk az Aurórában.

Megosztás Facebookon
A Közélet Iskolája kritikai pedagógia képzése alapvetően nem egy módszerről és nem kizárólag tanároknak szól. A kritikai pedagógia leginkább szemlélet vagy filozófia, amely a minket körülvevő társadalom struktúráinak, folyamatainak és...
Kosár
//
A kosarad üres.
0
//
Megszakítás