Barion Pixel

Tudástár

A Közélet Iskolája választási filmklub alkalmán a választások tisztaságának kérdését járjuk körül. A dokumentumfilm a 2006-as ohiói kormányzóválasztás körüli szabálytalanságokat tárja fel, majd a filmes stáb vezetője pár hét alatt mozgalmat szervez arra bíztatva az állampolgárokat, hogy maguk is vegyék videóra a csalásokat.

Bár az amerikai rendszer sok mindenben különbözik a magyartól, mégis lehetőséget ad arra a film, hogy meghívott vendégekkel ilyen kérdésekről beszélgessünk a vetítés után:

  • Milyen tipikus választási csalási formák léteznek?
  • Hogyan lehet megakadályozni a visszaéléseket?
  • Hogyan lehet ebbe hétköznapi emberként bekapcsolódni?

Az eseményt 2022. február 23-án tartottuk az Aurórában.

Megosztás Facebookon
A Közélet Iskolája célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegyük az önszerveződéshez szükséges tudást és képességeket. Képzéssel, stratégiai tervezések vezetésével, kutatással és tudástermeléssel támogatjuk a civil szervezeteket és alulról szerveződő csoportokat...
A Közélet Iskolájában immár 10 éve, országszerte támogatjuk a magyar civil szervezeteket, csoportokat az önszerveződés és a hatékony érdekvédelem eszközeinek elsajátításában. Segíts te is, hogy folytathassuk a munkánkat és még...
Kosár
//
A kosarad üres.
0
//
Megszakítás