- 2025. április 16.
Mindenekelőtt szeretném kiemelni, hogy egy rendkívül jól szervezett képzésen vehettünk részt. A két előadó, Tóth Bence és Aradi Fanni teljes mértékben felkészültek voltak, és érződött, hogy mély tudással és jelentős...
Először vettem részt a Közélet Iskolája képzésén, és remélem, lesz még rá alkalmam a jövőben is.
Ez a kurzus először valósult meg az online térben, aminek, mint mind tudjuk, megvan a negatív és a pozitív oldala is. Egyértelműen pozitívnak tartom, hogy könnyebb a képzés időpontjaihoz szervezni az életed, mikor a részvétel a saját otthonodból vagy valójában bárhonnan kivitelezhető. Féltem tőle, hogy az online tér miatt odavész majd a közvetlenség, és gyakran akasztja majd meg a programot valamilyen technikai malőr. Ennek ellenére az első alkalom után nyilvánvalóvá vált számomra, hogy a szervezők 100 %-osan felkészültek, hogy minden zökkenőmentesen működjön. A virtuális tér ellenére a résztvevők aktívak voltak, a szervezők pedig nagy figyelmet szenteltek annak, hogy mindenki szóhoz juthasson és egyenlően vegyen részt a kurzuson.
Bár sokunknak van már elege a Zoom találkozókból és a képernyő folyamatos látványától, az interaktív feladatok és a csoportos foglalkozások gyakran elfelejtették velem, hogy a kollégiumi szobámban ülök teljesen egyedül.
Nem voltak konkrét elképzéseim róla, mit fogok itt tanulni. Úgy éreztem minden információ hasznos lesz számomra, ami az érdekvédelmi kommunikációt érinti. Azzal a szándékkal is érkeztem, hogy amit itt megtanulok, az a jövőben mindig jól jön majd. Nem csalódtam. A négy alkalom lehetőséget nyújtott megismerkedni a jó kommunikáció alapjaival, mint a saját és a szervezetünk értékeinek ismerete és a narratívaépítés. A későbbiekben megtanulhattuk, milyen a jó hír, sajtóközlemény, hogyan érdemes vagy nem érdemes nyilatkozni a kamerának; begyakoroltuk, hogy foglaljuk össze a szervezetünk munkáját 1 percben; és csoportosan szerveztünk kampányt. Az elméleti és gyakorlati feladatok egymást váltották, így szerintem minden résztvevőnek emészthetőbbé vált a tartalom, és a képzés dinamikája biztosította, hogy ne égjünk ki a 3. óra végére.
Tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom a Közélet Iskolája képzéseit, mert teret adnak a tanulásra, érzékenyítésre, találkozásra. Az online tér pedig jó lehetőség lehet azoknak, akik nehezen oldanák meg az utazást vagy az időbeosztásuk nem engedi, hogy személyesen is résztvegyenek a találkákon.
Czinege Noémi beszámolója
Támogatod, hogy egy igazságos országban éljünk, ahol mindenkinek megvan a tudása és képessége ahhoz, hogy kiálljon az érdekeiért
Segíted a magyarországi mozgalmi és civil szféra fejlődését
Hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek