Barion Pixel

Tudástár

Beszámoló, avagy hogyan legyen az ember, az államáért aggódó honpolgárból, közösséget és jobb világot építő politikussá.

A szélrózsa minden irányából érkeztek kiváló emberek, minden település típusból és támogató vagy éppen ellenséges közegből. Sok kérdés és kétkedés merül fel az emberben, de nagyon segítőkészek a szervezők. Egy bemelegítő kör során tájékoztatnak minket arról, hogy mi vár ránk: bécsi út, mentorálás és coaching rendszer. Régi ismerősként fogadtuk egymást, de Béla hiánya fájó volt. Viszont új taggal bővültünk, Knédlivel a kiváló négy lábú baráttal.

Két kiváló Józsefvárosi szakértő mutatta be a tudását az adatalapú adatgyűjtésről. Ezek szerint, a legfontosabb, hogy ne csak megérzésből gondolkodjunk és cselekedjünk, hanem legyünk professzionálisabbak és kérdezzük meg nyugodtan a választókat, hogy mi érdekli őket, merjük tudományos igényeséggel feldolgozni az adatokat, tegyünk és jelezzünk, írjunk excelleket.

Miután a kiváló előadóink megválaszolták kérdéseinket, után rátértünk arra, hogyan alakítsuk ki a saját közösségünket és határozzuk meg a gyakorlati feladatainkat. Nagyon érdekesnek találtuk a feladatotokat, majd megosztottuk élményeinket és akár kritikáinkat is. Majd közösen megbeszéltük a visszajelzéseket. A kiváló foglalkozások után átvonultunk a Kesztyűgyárba. No nem dolgozni, hanem megtekinteni egy hős történetet, ahol egy aktivistából Barcelona polgármestere válik. Majd miután befejeztük a filmet, ki gyalog, ki kerékpárral, ki tömegközlekedéssel, elhagyta a teret.

Másnap, a közös köszöntés után, megbeszéltük a filmet, Udvarhelyi Tesszával, aki megosztotta a kampányolási tapasztalatait és élményeit, mivel ő maga is jelen volt a Barcelonában, Katalónia szíveben. Filozófiai, politikai és kulturális kérdések merültek fel. Ezek után az ideális hagyma modellünkről és annak fejlesztéséről beszéltünk. A továbbiakban az ideális munkaszervezésről, munkakiosztásról, szervezeti jóllétről esett szó. Az ebéd után egy előadást hallgatunk meg Tesszától, aki megosztotta az elméleti és gyakorlati tapasztalatait az önkormányzatiságról és kormányzásról. Ezek után egy kiváló a kerekasztal beszélgetés következett, Dr. Lakatos Rozáliával és Juhász Veronikával.

Bár sok a különbség egy falu és II. kerület között, de talán a legfontosabb, hogy sok mindenben közösek az elvek. Hogyan lehet hatni csoportokra? Hogyan hat a csoport a településre? Hogyan találják meg az embereket az ügyek? Hogy nem szabad szétaprózni erőnket? Nem kell feltétlen mindenkinek megfelelni. És jó, hogy ha őszinték vagyunk és nem erőltetjük a politikusságot, hanem önmagunkat adjuk. Számomra a legfontosabb, hogy a választót ne nézzük bolondnak és ne nézzük le, hallgassuk meg, merjünk kérdezni. Mert a választókért vagyunk és, ha őszintén dolgozunk, akkor ők értünk és velünk vannak. Így pedig együtt gyújtunk fényt az éjszakában.

Megosztás Facebookon
Kosár
//
A kosarad üres.
0
//
Megszakítás