Barion Pixel

Tudástár

„Nagy szabadság tudni, miért dolgozunk” – stratégiai tervezés kézikönyv önszerveződő csoportoknak praktikus gyakorlatokkal

Hogyan haladjon hatékonyan a saját társadalmi céljai felé egy csoport? Hogyan működjön kiszámíthatóan, kiegyensúlyozottan, demokratikusan egy szervezet? Honnan tudjuk, hogy milyen jövőért dolgozunk és nem csak azt, hogy milyen problémára adunk választ a jelenben?

Ezekre válasz a stratégiai működés, vagyis amikor egy szervezet életének szerves része a rendszeres tervezés és értékelés, ami a jelenlegi munkák tervezésekor a hosszú távú társadalmi vízióból és jövőbeli célokból indul ki.  A Közélet Iskolája 2014 óta több mint 30 szervezetet támogatott stratégiai tervezéssel a hatékonyabb, fenntarthatóbb, rendszerezettebb működés kialakításában. Az évek során kidolgozott módszereinket és tapasztalatainkat adjuk most közre.

Mit találsz a kézikönyvben? 

  • Mi az a stratégia?
  • Hogyan épül fel a stratégia? 
  • Mit jelent a stratégiai működés a gyakorlatban? 
  • Hasznos gyakorlatok a stratégiai tervezéshez
  • Első lépések a stratégiai működés felé 

Kinek szól?

A kézikönyv elsősorban alulról szerveződő csoportoknak, civil szervezeteknek, mozgalmi szerveződéseknek szól, akik egy igazságosabb világért dolgoznak. Mi a közösségi stratégiaalkotásban hiszünk, amiben nem csak a vezetők vagy szakértők határozzák meg a hosszú távú célokat, hanem azok az emberek, akik a stratégia megvalósításában részt vesznek. Ez a forma segít abban, hogy minél több tudást bevonjunk a stratégiaalkotásba és hogy közös kép lebegjen előttünk arról, milyen célokért dolgozunk.

Ha hasznosnak találtad a kézikönyv tartalmát, akkor kérjük, hogy egyszeri vagy rendszeres adománnyal támogasd a Közélet Iskolája munkáját, hogy minél többekhez juthasson el az önszerveződéshez szükséges tudás. Ide kattintva tudsz támogatni minket

Nyomtatott formában szeretnéd olvasni?

Ha nyomtatott formában szeretnéd megrendelni, akkor látogass el az online boltunkba ide kattinvaA kiadvány árával a Közélet Iskolája munkáját támogatod.

A kézikönyvet készítette: Fernengel Ági, Jagodits Eszter, László Loren, Grafika: Thury Lili

Megosztás Facebookon
A Közélet Iskolája célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegyük az önszerveződéshez szükséges tudást és képességeket. Képzéssel, stratégiai tervezések vezetésével, kutatással és tudástermeléssel támogatjuk a civil szervezeteket és alulról szerveződő csoportokat...
Kosár
//
A kosarad üres.
0
//
Megszakítás