Barion Pixel

Tudástár

Tudtad, hogy a látássérült emberek mozgalmának az első komolyabb lökést az autók megjelenése jelentette? Érdekel, hogy mozgássérült emberek hogyan küzdöttek a városi közlekedés akadálymentességéért a ’90-es években? Hallanál arról, hogy mi tette sikeressé a hármas metró akadálymentesítéséért folytatott közelmúltbeli küzdelmeiket?

Nézzünk rá együtt a hazai fogyatékosügyi mozgalom történetére és gondolkodjunk arról, mit tanulhatunk az elődök küzdelmeiből! A műhelyfoglalkozás neked szól, ha

  • kíváncsi vagy arra, hogy kik és milyen eszközökkel küzdöttek a fogyatékkal élők jogaiért a különböző időszakokban
  • megismerkednél a fogyatékosügyi érdekvédelm napjainkban  sürgető ügyeivel, fontosabb kihívásaival
  • gondolkodnál arról, hogy érintettként vagy szövetségesként miként járulhatnál hozzá a mozgalom célkitűzéseinek megvalósításához

“Rendkívül motiváló volt az együtt töltött idő és rengeteget megtudtam a fogyatékosság ügye mentén szerveződő mozgalmak történetéről. Nagyon pozitív volt, hogy nem egy érintett szakember is részt vett a tudásátadásban. Örülök, hogy ilyen sok az ügyben elhivatott aktivistát ismerhettem meg, és a jelenlévő szakemberek is nagyon sok új információval szolgáltak.” (korábbi résztvevőnk)

A 3 órás ingyenes műhelyfoglalkozás során közösen járjuk körbe a fenti témákat, megosztjuk egymással a gondolatainkat és kapcsolódó tapasztalatainkat. A részvételhez előzetes tudás nem szükséges. Tarts velünk, kovácsoljunk erőt a mozgalmi múltból, hogy cselekedhessünk a jelenben!

Törekszünk arra, hogy a műhelyfoglakozás a lehető legakadálymentesebb módon valósuljon meg, a résztvevők igényei alapján. 

Amennyiben szeretnéd, hogy mozgalomtörténeti műhelyünket hozzád és csoportodhoz, szervezetedhez is elvigyük, keress bennünket az alábbi elérhetőségen: info@kozeletiskolaja.hu

A műhelyfoglalkozások a Küzdelmeink története mozgalomtörténeti adatbázis (mozgalmak.hu) anyagára épül, amely 11 hazai társadalmi mozgalom tiltakozási eseményeit dolgozza fel az 1989 és 2010 közötti időszakban. A gyűjtemény azzal a céllal jött létre, hogy hidat képezzen a múlt és a jelen között, hogy a most aktív szerveződések tanulhassanak elődeik hibáiból és erőt meríthessenek sikereikből.


#kozosertekeink #CERV

Ez a műhely az Európai Unió „Polgárok, egyenlőség, jogok és értékek” (CERV) programjának támogatásával valósul meg. Az Európai Bizottság támogatása nem jelenti a projektben megvalósított tevékenységek tartalmának jóváhagyását, amely kizárólag az azt megvalósítók álláspontját tükrözi, valamint a Bizottság nem tehető felelőssé ezen információk bárminemű felhasználásáért.

Megosztás Facebookon
Kosár
//
A kosarad üres.
0
//
Megszakítás