Barion Pixel

Tudástár

részvételi akciókutatás

Az alábbi olvasmányokat és anyagokat azoknak ajánljuk, akik különböző szempontokból meg szeretnék ismerni a részvételi akciókutatés (RAK) elméletét és gyakorlatát. Ha szívesen elmélyednél a témában közösségben is, akkor neked szól a részvételi akciókutatás képzésünk vagy műhelyünk. Ha nem akarsz lemaradni a meghirdetéséről, akkor iratkozz fel a hírlevelünkre! További RAK cikkeket itt találsz a honlapunkon.

Olvasmánylista

A kutatás felszabadító ereje – A részvételi akciókutatás elmélete és gyakorlata könyv

Kovász – különkiadás a részvételi akciókutatásokról

Udvarhelyi Éva Tessza: Az igazság az utcán hever – Válaszok a magyarországi lakhatási válságra

Michelle Fine: Intim részletek

Bodorkós Barbara: Társadalmi részvétel a fenntartható vidékfejlesztésben – a részvételi akciókutatás lehetőségei

Pataki György és Vári Anna: Részvétel-akció-kutatás

Arjun Appadurai: A kutatáshoz való jog

Akkor ismersz meg valamit, ha megpróbálod megváltoztatni – Qubit cikk

Share on facebook
Megosztás Facebookon
Az alábbi olvasmányokat és anyagokat azoknak ajánljuk, akik különböző szempontokból meg szeretnék ismerni a részvételi akciókutatés (RAK) elméletét és gyakorlatát. Ha szívesen elmélyednél a témában közösségben is, akkor neked szól...
Az alábbi olvasmányokat és anyagokat azoknak ajánljuk, akik különböző szempontokból meg szeretnék ismerni a kritikai pedagógia filozófiáját. Ha szívesen elmélyednél a témában közösségben, akkor neked szól az évente megrendezett felszabadítás...
“Nagy szabadság tudni, miért dolgozunk” – stratégiai tervezés kézikönyv önszerveződő csoportoknak praktikus gyakorlatokkal Hogyan haladjon hatékonyan a saját társadalmi céljai felé egy csoport? Hogyan működjön kiszámíthatóan, kiegyensúlyozottan, demokratikusan egy szervezet?...

Támogasd a munkánkat és
legyél részese a változásnak!

Támogatod, hogy egy igazságos országban éljünk, ahol mindenkinek megvan a tudása és képessége ahhoz, hogy kiálljon az érdekeiért

Segíted a magyarországi mozgalmi és civil szféra fejlődését

Hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek

0
Skip to content