Barion Pixel

Tudástár

részvételi akciókutatás

Az alábbi olvasmányokat és anyagokat azoknak ajánljuk, akik különböző szempontokból meg szeretnék ismerni a részvételi akciókutatés (RAK) elméletét és gyakorlatát. Ha szívesen elmélyednél a témában közösségben is, akkor neked szól a részvételi akciókutatás képzésünk vagy műhelyünk. Ha nem akarsz lemaradni a meghirdetéséről, akkor iratkozz fel a hírlevelünkre! További RAK cikkeket itt találsz a honlapunkon.

Olvasmánylista

A kutatás felszabadító ereje – A részvételi akciókutatás elmélete és gyakorlata könyv

Kovász – különkiadás a részvételi akciókutatásokról

Udvarhelyi Éva Tessza: Az igazság az utcán hever – Válaszok a magyarországi lakhatási válságra

Michelle Fine: Intim részletek

Bodorkós Barbara: Társadalmi részvétel a fenntartható vidékfejlesztésben – a részvételi akciókutatás lehetőségei

Pataki György és Vári Anna: Részvétel-akció-kutatás

Arjun Appadurai: A kutatáshoz való jog

Akkor ismersz meg valamit, ha megpróbálod megváltoztatni – Qubit cikk

Megosztás Facebookon
A Közélet Iskolájában az aktív állampolgárság, az önszerveződés és az érdekérvényesítés eszközeit tanítjuk képzéseken és más programokon. Csatlakozz hozzánk, ha te is tennél azért, hogy egyre többen kezdjenek el szerveződni...
0
Megszakítás