Barion Pixel

Tudástár

részvételi akciókutatás

Az alábbi olvasmányokat és anyagokat azoknak ajánljuk, akik különböző szempontokból meg szeretnék ismerni a részvételi akciókutatés (RAK) elméletét és gyakorlatát. Ha szívesen elmélyednél a témában közösségben is, akkor neked szól a részvételi akciókutatás képzésünk vagy műhelyünk. Ha nem akarsz lemaradni a meghirdetéséről, akkor iratkozz fel a hírlevelünkre! További RAK cikkeket itt találsz a honlapunkon.

Olvasmánylista

A kutatás felszabadító ereje – A részvételi akciókutatás elmélete és gyakorlata könyv

Kovász – különkiadás a részvételi akciókutatásokról

Udvarhelyi Éva Tessza: Az igazság az utcán hever – Válaszok a magyarországi lakhatási válságra

Michelle Fine: Intim részletek

Bodorkós Barbara: Társadalmi részvétel a fenntartható vidékfejlesztésben – a részvételi akciókutatás lehetőségei

Pataki György és Vári Anna: Részvétel-akció-kutatás

Arjun Appadurai: A kutatáshoz való jog

Akkor ismersz meg valamit, ha megpróbálod megváltoztatni – Qubit cikk

Megosztás Facebookon
Az elmúlt 5 év józsefvárosi közösségi választási kampányainak történetét kötjük össze a kerekasztal beszélgetésen. Többek között szó lesz még szervezeti tanulásról, arról hogyan épültek egymásra a kampányok és mit jelentett...
A Közélet Iskolája célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegyük az önszerveződéshez szükséges tudást és képességeket. Támogatjuk a civil szervezeteket a hatékonyabb működésben. Sokszínű közösséget építünk, ahol a kritikus gondolkodás, a...

Támogasd a munkánkat és
legyél részese a változásnak!

Támogatod, hogy egy igazságos országban éljünk, ahol mindenkinek megvan a tudása és képessége ahhoz, hogy kiálljon az érdekeiért

Segíted a magyarországi mozgalmi és civil szféra fejlődését

Hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek

0
Skip to content