Barion Pixel

Tudástár

kritikai pedagógia

Az alábbi olvasmányokat és anyagokat azoknak ajánljuk, akik különböző szempontokból meg szeretnék ismerni a kritikai pedagógia filozófiáját. Ha szívesen elmélyednél a témában közösségben, akkor neked szól az évente megrendezett felszabadítás pedagógiai képzésünk. Ha nem akarsz lemaradni a meghirdetéséről, akkor iratkozz fel a hírlevelünkre! További kritikai pedagógia cikkeket itt találsz a honlapunkon.

Olvasmánylista

Dósa Mariann: Nincs felsőbbrendű tudás – A tanulási folyamat mint a felszabadulás útja

Dósa Mariann: A tanulási folyamat, mint a felszabadulás útja

Paolo Freire: Pedagogy of the Oppressed (angol)

Mészáros György: A „rossz arcúak” szava: a kritikai pedagógia kihívása

David Harvey: Ők nem képviselhetnek bennünket

Ivanics Zsófia: Kritikai pedagógia kísérletek lehetőségei és korlátai a büntetésvégrehajtásban

Kettős Mérce – Kritikai alapozó

Fordulat folyóirat kritikai pedagógiai száma

Juliet Merrifield: Az állampolgárság tanulása

Fordulat folyóirat kritikai pedagógia számának online bemutatója miskolci vendégekkel (videó)

Megosztás Facebookon
A Közélet Iskolájában az aktív állampolgárság, az önszerveződés és az érdekérvényesítés eszközeit tanítjuk képzéseken és más programokon. Csatlakozz hozzánk, ha te is tennél azért, hogy egyre többen kezdjenek el szerveződni...
0
Megszakítás