Barion Pixel

Tudástár

Az elmúlt évtizedek egyik legkitartóbb magyarországi küzdelmét az oktatási mozgalom folytatja. Ennek két tagjával, Törley Katalinnal (Tanítanék Mozgalom) és Mihalics Lilivel (Egységes Diákfront) beszélget Fernengel Ági és Seres Lili Hanna, a Közélet Iskolája munkatársai az elmúlt eseménydús másfél év történéseiről és ezek mozgalmi előzményeiről.

Hogyan adják tovább egymásnak az aktivista generációk a szerveződési tudást? Milyen a dinamika a „hármas összefogás” szereplői (diákok, tanárok, szülők) és a szervezeteik között? Hogy néz ki egy diákszervezet belülről? Mire jó a bázisdemokrácia és mire nem? Mi a valódi tétje a státusztörvénynek? Vagy nevezzük inkább bosszútörvénynek?Mi következik most: nyomni kell tovább, vagy a csendes építkezés ideje jön el?

Hallgasd meg a Közélet Iskolája Podcast 3. epizódját ezen a linken!

Iratkozz fel a Közélet Iskolája Podcast lejátszási listájára, hogy ne maradj le az új részekről!

Megosztás Facebookon
A Közélet Iskolája célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegyük az önszerveződéshez szükséges tudást és képességeket. Képzéssel, stratégiai tervezések vezetésével, kutatással és tudástermeléssel támogatjuk a civil szervezeteket és alulról szerveződő csoportokat...
A Közélet Iskolájában immár 10 éve, országszerte támogatjuk a magyar civil szervezeteket, csoportokat az önszerveződés és a hatékony érdekvédelem eszközeinek elsajátításában. Segíts te is, hogy folytathassuk a munkánkat és még...
Kosár
//
A kosarad üres.
0
//
Megszakítás