Barion Pixel

Tudástár

Három év kihagyás után a Közélet Iskolája újból megszervezte nyári egyetemét.  A két napos intenzív program a mindennapokból való kilépés, az egymáshoz való kapcsolódás és a közös tanulás lehetőségét adta a 62 résztvevő számára.

A Kezdjük el a jövőt! cím arra a munkára utal, amely előttünk áll egy egyenlőbb, demokratikusabb, részvételi, és az emberek érdekeit szem előtt tartó társadalom és politika megteremtése érdekében. Ezen az úton már eddig is sokat haladtunk, de a választási eredmények, és az ebből levonható tanulságok új kihívások elé állítottak minket, amelyekre szintén igyekeztünk reagálni a program összeállításakor.

Ennek keretében szólt foglalkozás a választási kampányok és a közösségszervezés kapcsolatáról, kerekasztal-beszélgetésben dolgoztuk fel a 8. kerületi alulról szerveződő kampányok történetét, amelynek (eddig) utolsó epizódja idén tavasszal is eredményes volt, és műhelyfoglalkozáson harangoztuk be az aktivisták kiégésének megelőzését szolgáló később meghirdetett képzésünket. A programok zömét ugyanakkor külső szervezetek biztosították, bemutatva saját tevékenységüket, céljaikat és hasznos ismereteket adva át a résztvevőknek.

Tanulhattunk civil koalícióépítésről, szakszervezeti érdekérvényesítésről, progresszív teológiai irány születéséről, a láthatatlan munkáról, a mozgássérült emberek helyzetéről. Kipróbálhattunk több társasjátékokat, de sor került éneklős foglalkozásra, és gondolkodhattunk a növényekkel való azonosulás és a közösségben élés lehetőségein is. A szüneteket pedig olyan szervezetek tették izgalmasabbá a standjukkal, mint az Aszexuális Közösség, az IndaHouse és a Tudatos Ifjúságért Alapítvány.

A részletes programot itt lehet visszanézni

Megosztás Facebookon
The game “Water scarCITY” is set in an imaginary but realistic future with extrene water scarcity: the year is 2222 and there is hardly any drinking water left on earth,...
A Dr. Ámbédkar Iskolát 2007-ben Orsós János roma származású tanár alapította Sajókazán, egy kis kelet-magyarországi faluban. Orsós és az iskolaigazgató Derdák Tibor célja, hogy perspektívát nyújtsanak a sajókazai, laki, alsóvadászi,...
A dokumentumfilm az észak-amerikai feminista mozgalom második hullámának első éveit (az 1966-71 közti időszakot), szervezeteit, akcióit, kezdeményezéseit, fő témáit és elért eredményeit mutatja be, miközben a mozgalom jelentős szereplőit szólaltatja...
0
Megszakítás