Barion Pixel

Tudástár

A lakhatáshoz, a közterekhez és a közszolgáltatásokhoz való megfelelő hozzáférés kulcsfontosságú eleme az európai állampolgári mozgalmaknak és annak, hogy belépjenek a helyi politikába és döntéshozásba. Barcelona, Berlin and Lisszabon élharcosai az állampolgári mozgalmak által vezetett politikának és progresszív városi szakpolitikáknak – a konferencia nyitó beszélgetésén a tapasztalataikat összegezzük és arról is beszélünk, hogyan jutottal el az utcáról a városházára.

Résztvevők:

  • Florian Schmidt – építési, fejlesztési és ingatlan-gazdálkodási tanácsos Berlin Friedrichshain-Kreuzberg kerületében
  • Rui Franco – helyettes városi tanácsnok, Lisszabon
  • Laura Colini – kutató és EU Városfejlesztés szakértő
  • David Bravo – Barcelona en Comú

Moderátor: Polyák Levente, urbanista, Eutropian

Beszélgetés a Közös városunk konferencián 2019. február 22-én.

/// From movement to City Hall: progressive urban politics in Europe The demand for better access to housing, community spaces and public services has been a key drive of citizen movements and their entrance into local politics and decision-making across Europe. Barcelona, Berlin and Lisbon have been at the forefront of citizen movement-led politics and progressive urban policies – the opening session will focus on their experiences and trajectories from the streets to City Hall.

Participants:

  • Florian Schmidt – District councilor for building, planning and facility management in Friedrichshain-Kreuzberg, Berlin
  • Rui Franco – Deputy City Councilor, Lisbon
  • Laura Colini – Researcher and EU Urban Agenda expert
  • David Bravo – Barcelona en Comú

Moderator: Levente Polyák, urbanist, Eutropian

Roundtable discussion at the Our common city conference on February 22, 2019.

Megosztás Facebookon
A Közélet Iskolája kritikai pedagógia képzése alapvetően nem egy módszerről és nem kizárólag tanároknak szól. A kritikai pedagógia leginkább szemlélet vagy filozófia, amely a minket körülvevő társadalom struktúráinak, folyamatainak és...
Kosár
//
A kosarad üres.
0
//
Megszakítás