Barion Pixel

Tudástár

Sokan és sokszínű csapatot alkotva tartotta Közélet Iskolája a moderátor képzésünket, ahol a fő cél az elméleti ismeretek megismerése után a gyakorlati tapasztalat megszerezése volt. Hogyan tudunk egy beszélgetést levezetni, a csoportot irányítani, időbeosztást és tervet követni? Hogyan tudunk konfliktusokat megoldani? Hogyan kell kreatívan állni a spontán vendégekhez vagy egy állandó folyamatos egyeztetési sorozathoz? Hogyan kell mindennek technikai hátterére figyelni, feladatot és felelősséget kiosztani? Hogyan ellenőrizzük mindezt?

Ezekre és az ezeket kifejtő kérdésekre kerestük a választ közösen: MIGSZOL, Közmunkás Mozgalom a Jövőért, Eleven Emlékmű és A Város Mindenkié budapesti és pécsi csoportja, Másállapot civiljeinek munkatársaival. Nagyon jó humorral és szakmai tapasztalatcserével, kapcsolatépítéssel telt a két hétvégi nap, szombat és vasárnap.

Beszéltünk emberi jogokról, hatalmi érdekmintákról, csoporthierarchiáról és irányítás elvek hatékonyságáról is. Dolgoztunk delegáló csoportjainkban, közös játékos feladatok megoldásában, és egyéb módszerekkel is. Sokszor elemeztünk végig mindenki véleményét meghallgatva egy egy kérdést, vagy írtunk táblára fontos vezérelveket, vezetési technikákat, ugyanígy.

Nagyon jól érezte magát mindenki. Biztosan hasznos volt a jövőre nézve, mivel az összefoglalóban elhangzásra került minden szervezettől, hogy mit tanult belőle, mit tud és fog a gyakorlatban alkalmazni a megszerzett új tudásból. Megállapodtunk, hogy közösen Műhelyben fogjuk folytatni a munkát és közös levelezőlistát is létrehozunk.

Köszönjük a Közélet Iskolájának!

dr. Kerékgyártó Gyöngyi, a Közmunkás Mozgalom a Jövőért delegáltja

Fotók a képzésről >>>

Fotó: Várady István

Megosztás Facebookon
Az elmúlt 5 év józsefvárosi közösségi választási kampányainak történetét kötjük össze a kerekasztal beszélgetésen. Többek között szó lesz még szervezeti tanulásról, arról hogyan épültek egymásra a kampányok és mit jelentett...
A Közélet Iskolája célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegyük az önszerveződéshez szükséges tudást és képességeket. Támogatjuk a civil szervezeteket a hatékonyabb működésben. Sokszínű közösséget építünk, ahol a kritikus gondolkodás, a...

Támogasd a munkánkat és
legyél részese a változásnak!

Támogatod, hogy egy igazságos országban éljünk, ahol mindenkinek megvan a tudása és képessége ahhoz, hogy kiálljon az érdekeiért

Segíted a magyarországi mozgalmi és civil szféra fejlődését

Hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek

0
Skip to content