Barion Pixel

Tudástár

Miről szól a projekt? 

A CEU Demokrácia Intézet és a Közélet Iskolája közös Küzdelmeink története – társadalmi mozgalmak adatbázis kezdeményezése tizenegy magyar társadalmi mozgalom történetébe nyújt betekintést. Az idővonal jelenleg az 1989-2002 közötti időszakot mutatja be. Olyan kutatási asszisztenst keresünk, aki segít nekünk az idővonal 2003-2010 közötti tiltakozási eseményekkel való bővítésében. A projekt célja a magyar civil társadalom önképének alakítása és a gazdag mozgalmi történeti hagyomány feldolgozásának segítése. Az adatbázis emellett hiánypótló adatokkal szolgál kutatók számára is. 

A feladat részletei 

A kutatási asszisztens egy már meglévő adatbázisból dolgozik, és a tiltakozási eseményeket a honlapon található formátumot követve publikálható bejegyzésekké alakítja. A feladat minimum 2, maximum 6 hónapra szól, az elvárt heti munkaidő minimum 6, maximum 25 óra. Azok jelentkezését várjuk, akik legalább hetente 6 órát tudnak dolgozni. 

Ellátandó feladatok 

 • A kutatási asszisztens már létező tiltakozási esemény adatbázisból dolgozik 
 • A tiltakozási eseményekről szóló cikkek gyűjtése digitális sajtóarchívumból 
 • Rövid, a tiltakozási eseményt összefoglaló leírások készítése 
 • A tiltakozó eseményeket illusztráló képek gyűjtése 

Az ideális jelölt a következő tulajdonságokkal rendelkezik 

 • Mély érdeklődés a magyar társadalmi mozgalmak és az állampolgári részvétel iránt 
 • A pontos adatgyűjtéshez és a pontos munkavégzéshez szükséges hozzáállás 
 • Képesség az összetett információk feldolgozására 
 • Képesség jól megfogalmazott, tömör összefoglalók írására a tiltakozási eseményekről 
 • Önálló munkavégzésre való képesség 
 • A határidők betartásának képessége 

A jelentkező MA diák, vagy MA diplomával rendelkezik, vagy PhD-s diák. 

A feladat a következő tanulási lehetőségeket rejti magában 

 • A magyar társadalmi mozgalmakkal kapcsolatos tudás 
 • Digitális archívumok és fotóadatbázisok használata 
 • Etikus képhasználattal kapcsolatos ismeretek 
 • Kutatási anyag népszerűsítése a nagyközönség felé 
 • Projektmenedzsment készségek bővítése 

A kutatási asszisztens folyamatos segítséget kap a projekt kutatójától, és az ő támogatásával fog dolgozni. 

Helyszín: távmunkában vagy a CEU könyvtárában (budapesti vagy bécsi campus) 

Kezdés: a lehető leghamarabb, legkésőbb 2024. február 19-én. 

Küldd el önéletrajzodat és egy maximum 300 szavas motivációs levelet február 5-ig ide: mozgalmak@ceu.edu ! 

Megosztás Facebookon
A Közélet Iskolája célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegyük az önszerveződéshez szükséges tudást és képességeket. Képzéssel, stratégiai tervezések vezetésével, kutatással és tudástermeléssel támogatjuk a civil szervezeteket és alulról szerveződő csoportokat...
Kosár
//
A kosarad üres.
0
//
Megszakítás