Barion Pixel

Tudástár

Lehetségesek-e Kelet-Európában is azok a progresszív állampolgári és önkormányzati kezdeményezések, amelyek a kontinensünk nyugati felén egyre erősödnek? Lehetséges-e részvételi, fenntartható és szociálisan érzékeny önkormányzat ebben a régióban is? És ha igen, hogyan? Ez a beszélgetés az első kerkasztalon felvetett gondolatokat viszi tovább olyan résztvevők segítségével, akiknek minderről gyakorlati tapasztalata van.

Résztvevők:

  • Iva Ivsic és Hana Jusic – a Zágráb a MIÉNK! (Zagreb Je NAS!) mozgalom helyi képviselői Zágrábban
  • Joanna Erbel – egykori polgármesterjelölt, a Lengyel Városi Mozgalmak Kongresszusának (KRM) tagja és a Lakhatási Innovációs Hivatal igazgatója
  • Lenka Burgerova – Prága 7. kerületének Várostervezési, építészeti és közterületi tanácsnoka

Moderátor: Udvarhelyi Tessza, Közélet Iskolája

Beszélgetés a Közös városunk konferencián 2019. február 22-én.

/// This is all impossible in Eastern Europe… Are those progressive citizen led and municipalist initiatives which are getting stronger in Western Europe possible in the Eastern half of the continent? Is it possible to have participatory, sustainable and socially sensitive municipalities in our region? This discussion is a continuation on the ideas and topics raised in the previous roundtable discussion with people who have practical experience in these.

Participants:

  • Iva Ivsic and Hana Jusic – local representatives of the Zagreb Je Nas movement in the city of Zagreb
  • Joanna Erbel – Former mayoral candidate, member of the Polish Congress of Urban Movements (KRM) and director of the Housing Innovation Office
  • Lenka Burgerova – Councillor for Development of Urban Planning, Architecture and Public Space of Prague 7

Moderator: Tessza Udvarhelyi, School of Public Life

Roundtable discussion at the Our common city conference on February 22, 2019.

Megosztás Facebookon
A Közélet Iskolája célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegyük az önszerveződéshez szükséges tudást és képességeket. Képzéssel, stratégiai tervezések vezetésével, kutatással és tudástermeléssel támogatjuk a civil szervezeteket és alulról szerveződő csoportokat...
Kosár
//
A kosarad üres.
0
//
Megszakítás