- 2025. június 05.
A Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület (TESZ) egy jó ideje már, hogy azzal a kihívással szembesült, hogy a tagság létszáma megfogyatkozott és új tagok sem jelentkeztek, hogy csatlakoznának az Egyesülethez....
A Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület (TESZ) egy jó ideje már, hogy azzal a kihívással szembesült, hogy a tagság létszáma megfogyatkozott és új tagok sem jelentkeztek, hogy csatlakoznának az Egyesülethez.
Tekintettel arra, hogy az Egyesület a vele együttműködő szervezetekkel helyi összefogásban, immár második ciklusban adja Szentendre város vezetését, fontosnak érezzük a szervezetépítést, és az eredményes toborzás érdekében megfelelő szakértelemmel rendelkező segítséget kerestünk és találtunk a Közélet Iskolája képzési programjában.
A képzési lehetőséget eredetileg zártkörűen, csak a TESZ tagjai számára terveztük igénybe venni, de végül nyitott szervezésben, összesen 10 fő részvételével (8 fővel a TESZ részéről és 2 fő „külsős” résztvevővel) valósult meg. A külső résztvevők bekapcsolódása és gondolkodásmódjuk megismerése ugyanakkor érdekesebbé tette a tanfolyam menetét, így ezt a szempontot érdemes lehet a szervezőknek a jövőben is figyelembe venni.
A tanfolyam alapvetően toborzási feladatokra készítette fel a résztvevőket, megismertetve a hallgatókkal a szervezetbővítési erőforrások ún. „hagymamodelljét” és azokat a technikákat, amelyeket érdemes alkalmazni potenciális új belépők megkeresésekor.
A foglalkozás oldott légkörben, mégis fegyelmezetten, az instruktorok által moderált keretek között zajlott, a rendelkezésre álló időt hatékonyan kihasználva. Az előre elkészített poszterek nagyban hozzájárultak a gördülékenységhez. Az interaktivitás és a kiscsoportos brain storming meghatározó elemként járultak hozzá a résztvevők bevonásához és az ismeretek aktív elsajátításához. A jó hangulathoz hozzájárult a helyben fogyasztható snack és a frissítők, továbbá a szervezés része volt a Közélet Iskolája által biztosított ebéd, amit egy közeli bisztróban fogyasztott el a csapat.
Ezt a képzést érdemes az újonnan induló és mindazon, már működő civil szervezetek tagjainak igénybe venni, ahol a tagság bővítése a prioritások között szerepel. Aki viszont kereskedelmi MLM-hálózatok építését tervezi, ne ide forduljon, mert nem biztos, hogy itt fogja megtalálni azt, amit keres…
Köszönjük a Közélet Iskolájának a lehetőséget, valamint Csordás Anettnek és Fuxreiter Fannynak az irántunk tanúsított figyelmet és türelmet. 😊
Támogatod, hogy egy igazságos országban éljünk, ahol mindenkinek megvan a tudása és képessége ahhoz, hogy kiálljon az érdekeiért
Segíted a magyarországi mozgalmi és civil szféra fejlődését
Hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek