A Gyönyörű küzdelem (Beautiful trouble) a kreatív ellenállás kézikönyve, ami a Közélet Iskolája fordításának köszönhetően most már az angol, német, török, francia, spanyol és orosz kiadás után magyarul is olvasható!
Ez a könyv a politikai cselekvésről szól, és arról, hogyan tudjuk a kreativitást, a játékot és a művészetet a szerveződés eszközeként használni. 2010-ben 70 aktivista művész gyűlt össze Észak-Amerikából és Európából, hogy összeadják a tudásukat. Ebből született a több száz oldalas aktivista kézikönyv, a Gyönyörű küzdelem (Beautiful Trouble) első kiadása. Ebben a minifejezetekből álló tudástárban olvashatsz olyan eszközökről, mint az adósságsztrájk, gerillavetítés vagy láthatatlan színház, és olyan elvekről és elméletekről, amik az aktivista eszközöket segítenek stratégiává rendezni. Mindezt praktikus, inspiráló, érzékeny és vicces stílusban. Céltudatos hétköznapi embereknek ajánljuk, akik jobbá akarják tenni a világot!
Ez a könyv is, mint sok másik kiadványunk, ingyenesen elérhető, de örömmel fogadjuk adományodat. Ha hasznosnak találtod a könyv tartalmát, akkor kérjük, hogy egyszeri vagy rendszeres adománnyal támogasd a Közélet Iskolája munkáját, hogy kiadványaink és képzéseink továbbra is mindenki számára ingyenesen elérhetőek legyenek, és így minél többekhez juthasson el az önszerveződéshez szükséges tudás. Ide kattintva tudsz támogatni minket.
Nyomtatott formában szeretnéd olvasni?
Ha nyomtatott formában szeretnéd megrendelni, akkor látogass el az online boltunkba, ide kattintva. A könyvet az online boltban vásárolva átveheted személyesen budapesti irodánkban is, az Aurórában (Bp., Auróra utca 11.).
A könyvet fordította: László Erika
Nyelvi lektor, korrektúra: Dobrás Zsófia
Szakmai lektor: Udvarhelyi Éva Tessza
A szöveget gondozta: Ivanics Zsófia
Szerkesztő: Dániel Anna
Tördelés és grafika: Szabados Luca
Tartalomjegyzék:
Bevezető a magyar kiadáshoz
Bevezető az eredeti kiadáshoz
TAKTIKÁK
ALAPELVEK
ELMÉLETEK
ESETTANULMÁNYOK
A CSELEKVŐK
Források
A könyv kiadását részben az Egyesült Államok Külügyminisztériuma finanszírozta. Az ebben közölt vélemények, megállapítások és következtetések a szerzők sajátjai, és nem feltétlenül tükrözik az Egyesült Államok Külügyminisztériumának véleményét, megállapításait és következtetéseit.