Barion Pixel

Tudástár

Ez a képzés az a hely, ahol felteheted a kérdéseket, amiket az iskolába és a munkahelyre nem vihetsz be. Egy hétvégi beszélgetés és közös tanulás alatt teret adtunk a kritikus gondolkodásnak, az érvekkel alátámasztás művészetének, és mindenkit meghallgattunk.

A bérkülönbségek, lakásszegénység, szociális hálók, sokszínűség Magyarországon, a társadalmi nemek mind vitatémái voltak a beszélgetéseinknek. Közösen realizáltuk: a közélet politikai, de nem csak a pártokról szól.

A képzés többek között a gyarmatosítás során kialakult globális erőegyenlőtlenségek példáján mutatja be milyen történelmi és jelenkori társadalmi feszültségek megoldásában van szerepünk.

Mi az amit elviszek magammal?

Bátorságot, hogy a magyar helyzetre vonatkoztassak, kérdéseket, amiket újra és újra felteszek. Kíváncsiságot, amivel szemlélem a képzés által újonnan felfedezett Budapestet.

Kozák Vera

 

 További résztvevők véleménye: 

  “ Reményt adott a magyarországi szerveződéssel kapcsolatosan.”

  “Praktikus volt és nagyon szuper volt a módszertani képzés.”

  “Tájékozottnak gondolom magam, mégis voltak információk, amik megdöbbentettek.”

  “ Bárki elvégzi, sokat tanulhat és mindenkinek hasznos! Kötelezővé tenném :)”

Megosztás Facebookon
Az elmúlt 5 év józsefvárosi közösségi választási kampányainak történetét kötjük össze a kerekasztal beszélgetésen. Többek között szó lesz még szervezeti tanulásról, arról hogyan épültek egymásra a kampányok és mit jelentett...
A Közélet Iskolája célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegyük az önszerveződéshez szükséges tudást és képességeket. Támogatjuk a civil szervezeteket a hatékonyabb működésben. Sokszínű közösséget építünk, ahol a kritikus gondolkodás, a...

Támogasd a munkánkat és
legyél részese a változásnak!

Támogatod, hogy egy igazságos országban éljünk, ahol mindenkinek megvan a tudása és képessége ahhoz, hogy kiálljon az érdekeiért

Segíted a magyarországi mozgalmi és civil szféra fejlődését

Hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek

0
Skip to content