Barion Pixel

Tudástár

Életem első alkalma volt, mikor végre eljutottam az Auróra programjára, s egyáltalán a helyszínre. Olyan érzésem volt, mintha Nyugat-Berlin még ma is létezne. És egy aktivista-csoport házában lennék. 17 évesen, mint akkor rég. Azzal a különbséggel, hogy itt és most mindez legális formában üzemel. Tudom, ez furcsa, de mégis megnyugtató, hogy törvényesen is lehet ilyen fantasztikus dolgokat létrehozni.

Ha a közelben laknék, gyakoribb vendég lennék, az bizonyos. Nagyszerű élmény volt, hangulatos helyszínen. Érdekes, közvetlen emberek, a városi közegben mégis egy sajátos időkapszula. Azonban a programok árulják el, hogy már 2023-t írunk. Dr. Lanszki Anita fantasztikus prezentációt tartott. Képes volt lelkesedésével áthidalni, hogy az akciókutatás témájául szolgáló, igencsak érzékeny és szociálisan-morálisan problémás kérdéseket humánus formában lássuk. A civil társadalom oldaláról.

Az idő rövidsége volt egyedül ellensége. Sokáig hallgattuk, faggattuk volna még, az bizonyos. Az előadásból világosan kiderült, hogy financiális értelemben mennyire mostoha sors jut ezen kutatási módszerek valós környezetben való alkalmazásának. Nagyon inspiratív volt számomra a részvétel. Noha, 1992 óta vállalkozóként for profit területen tevékenykedem. Önállóan létrehoztam a Harmónia Brigád (Gerillakertész osztag, 2011), s Fekete Lyuk Emlékalap (2016) szerveződéseket. Ezek működtetéséhez minden ismeret, kapcsolat hasznos. Így remélem, lesz még alkalmam találkozni a hellyel, s az ottani értelmes, nyitott emberekkel. És még a kávé is remek 🙂

Halzer Dorottya, résztvevő

Megosztás Facebookon
A Közélet Iskolája célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegyük az önszerveződéshez szükséges tudást és képességeket. Képzéssel, stratégiai tervezések vezetésével, kutatással és tudástermeléssel támogatjuk a civil szervezeteket és alulról szerveződő csoportokat...
Kosár
//
A kosarad üres.
0
//
Megszakítás