Barion Pixel

Tudástár

2022 tavasza, Debrecen. Az Alternatív Közösségek Egyesületének dolgozóival, és az egyesület által támogatott több szervezet képviselőjével egy kétnapos RAK képzésen vehettünk részt, szerencsére már személyesen. A részvételi akciókutatás képzés két napján Zórát, Annajulit és a RAK módszertanár ismerhettük meg.
Az első nap kezdetén ismerős arcok között találtuk magunkat, az ismerkedés folyamata mégis hozott új információt mindenki számára. Már akkor kezdett körvonalazódni, hogy ki milyen témában érdeklődik, pedig a kutatás folyamatát még nem is igazán ismertük.
A nap folytatásaként belemerültünk a RAK szakmai részeibe. Mit is takar a RAK fogalma, mi a folyamat menete és felépítése, milyen példák vannak.

Számunkra az egyik legélvezetesebb rész és feladat a példák megismerése és boncolgatása volt. Három kisfilmen keresztül három sikeresen megvalósított és eredményes kutatást láttunk, amik nagyon jó összefoglalói voltak a módszertannak és annak alkalmazásának.

A továbbiakban előadóink, Zóra és Annajuli a saját kutatásaikat és eredményeiket osztották meg velünk, ahol helyet kapott az is, hogy a folyamat során milyen hibákat követtek el, mit csináltak volna máshogy.

A tanulási folyamat a lehető leghitelesebb módon teljesedett ki azzal, hogy hallottunk hazai
példákat, személyesen a témák kutatóitól, a terezési szakasztól a megvalósításig, és az
elért hatásokig.

A második nap a résztvevőké volt a főszerep, a megszerzett tudásból kellett saját kutatási
terv
kidolgozásába kezdeni. Lépésről-lépésre, a csapat tanácsait kérve finomítottuk a
kutatási terveinket, míg végül mindenki számára összeállt egy kutatási terv a saját témájával
kapcsolatban.

A képzésről összességében elmondható, hogy a szervezőknek köszönhetően rendkívül
érdekes volt, végig tele interaktivitásra ösztönző elemekkel. Kevés frontális tudásátadással,
ami azt hiszem sokak számára nehezíti meg az ismeretek befogadását, mert az ilyen típusú
képzéseknél nagyon hamar elkalandozik az ember figyelme.

Ajánljuk ezt a képzést azoknak, akik érdeklődnek a társadalmi problémák iránt, akiket
foglalkoztat a tágabb környezetük, amelyben élnek, és akár tennének is valamit azért, hogy
a folyamatokat pozitív irányba alakítsák.

Szarka Melitta, résztvevőMegosztás Facebookon
A Közélet Iskolája célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegyük az önszerveződéshez szükséges tudást és képességeket. Képzéssel, stratégiai tervezések vezetésével, kutatással és tudástermeléssel támogatjuk a civil szervezeteket és alulról szerveződő csoportokat...
Kosár
//
A kosarad üres.
0
//
Megszakítás