Az első és az utolsó képzés is, amit az Aurórában tartottam, a csoportszervezésről szólt. Közel áll a szívemhez ez a képzés, és különösen szerettem itt tartani, “otthon”, az Aurórában. Nem azért mert olyan ideális lenne a képzőterem mérete vagy felszereltsége, sőt, sokáig külön feladat volt a képzőknek a kezdés előtt összeválogatni a kevésbé megviselt állapotú székeket, a szokásos körbeüléshez. Mégis, mi lehetne ennél jobb helyszín arra, hogy arról beszélgessünk, hogy hogyan alkossunk olyan csoportokat, amikben mindenki megtalálhatja a helyét, szerepét, feladatát, amikben demokratikusan hozzuk a döntéseinket, és amikben otthonosan érezhetjük magunkat, önmagunk lehetünk? Erre ennél jobb helyszínt Budapesten sehol nem találhattunk volna.
Köszönjük Auróra, hogy a Közélet Iskolája több, mint 300 programot tarthatott itt az elmúlt 11 évben.
Március végével bezár az Auróra, a közösségi tér és mozgalmi központ, ahol a Közélet Iskolája 2014-ben otthonra lelt. Ezzel az történettel, valamint Facebook-oldalunkon egy visszaemlékező posztsorozattal búcsúzunk ettől a pótolhatatlan bázistól és közösségtől, amelynek a Közélet Iskolája is büszke tagja volt.