Az Auróra nélkül a Közélet Iskolája elindulása ma már elképzelhetetlen lenne. Ők hittek bennünk akkor is, amikor még egyetlen képzést sem tartottunk. Felújították a házat és az irodáinkat is az önkénteseinkkel – nekünk csak be kellett költözni. Helyet biztosítottak számunkra olyan áron, ami máshol elképzelhetetlen lett volna.
Az Auróra és a Közélet Iskolája indulása összefonódik, ami a történetünk egyik legszerencsésebb együttállása. Kellett egy tér, ahol szabadon lehet találkozni, szerveződni, kapcsolódni – ezért hozták létre a Sirály után az Aurórát. Kellett egy mozgalmi iskola, ami a progresszív szerveződő csoportokat erősíti – ezért hoztuk létre a Közélet Iskoláját. Már az első tanévnyitónkat az Aurórában tartottuk, ahol már velünk voltak sokan, akik meghatározó támogatói és szövetségesei lettek a Közélet Iskolájának: Balog Gyula, Csoszó Gabi és még sokan mások. Volt kerekasztal-beszélgetés a pedagógia szerepéről a társadalmi mozgalmakban, iskolakutatásos műhely, meg buli is. Aztán még sok-sok Közélet Iskolája születésnap+évnyitót ünnepeltetek velünk az Aurórában – és még a záróhéten is tartunk képzést a nagyteremben. Az Auróra biztos bázisunk volt 12 évig, pótolhatatlan mozgalmi bázis számtalan közösségnek. Hálásak vagyunk, hogy a kezdetektől az utolsó napokig itt építhettük a Közélet Iskoláját, részese lehettünk a ház történetének.
Udvarhelyi Tessza, a Közélet Iskolája alapítója így búcsúzik az Aurórától. Olvasd el a teljes búcsúüzenetet ide kattintva!
Március végével bezár az Auróra, ami közösségi tér, mozgalmi központ, és a Közélet Iskolája otthona 2014 óta ezzel a poszt-sorozattal búcsúzunk ettől a pótolhatatlan bázistól és közösségtől, aminek büszkeség, hogy a Közélet Iskolája is részese lehetett.
Március végével bezár az Auróra, a közösségi tér és mozgalmi központ, ahol a Közélet Iskolája 2014-ben otthonra lelt. Ezzel az történettel, valamint Facebook-oldalunkon egy visszaemlékező posztsorozattal búcsúzunk ettől a pótolhatatlan bázistól és közösségtől, amelynek a Közélet Iskolája is büszke tagja volt.