Az Auróra kezdetektől politikai tér, aminek politikai, közéleti és közösségi jelentősége felbecsülhetetlen volt az elmúlt évtizedben. Szabad, nyitott tér a szerveződésre, ahol mindig tudtak gyűlést tartani, beszélgetést szervezni, tüntetést előkészíteni, táblákat festeni és otthont adott a szerveződő közösségeknek. Biztos pont már 2014 óta a feminista, LMBTQ, roma, fogyatékkal élő vagy hajléktalan emberek és szövetségeseik számára, ahol nem kellett költeni ahhoz, hogy tered legyen elindítani valamit. Nagyon kevés ilyen szabad tér van, pedig nincs szerveződés ezek nélkül a nyilvános, közösségi és biztonságos terek nélkül.
Büszkék vagyunk rá, hogy az Auróra ilyen sokáig kitartott a politikai elnyomás, a világjárvány és még oly sok nehéz körülmény között, és hogy mindig bátran kiálltak az emberei jogokért és az emberi méltóságért. És így mindig volt tér a következő gyűlésre. Hiányában hatalmas űr tátong majd a progresszív politikai közösségben, és büszkeség, hogy a Közélet Iskolája is részese lehetett ennek a közösségnek.
Március végével bezár az Auróra, a közösségi tér és mozgalmi központ, ahol a Közélet Iskolája 2014-ben otthonra lelt. Ezzel az történettel, valamint Facebook-oldalunkon egy visszaemlékező posztsorozattal búcsúzunk ettől a pótolhatatlan bázistól és közösségtől, amelynek a Közélet Iskolája is büszke tagja volt.