Barion Pixel

Tudástár

A film műfaját tekintve dokumentumfilm, amely a 2015-ös írországi azonos neműek házasságáról döntő népszavazás történetét, és az azt megelőző időszakot mutatja be. Nézőként már tudhatjuk, hogy a történetnek pozitív kimenetele lett, a győzelmet azonban egy hosszú folyamat előzte meg: Az írországi Marriage Equality (Házassági Egyenlőség) LMBTQ mozgalom számos lelkes aktivistával karöltve küzdött azért, hogy egyáltalán létrejöhessen ez a népszavazás, pl. népszerűsítő kampányokkal hívták fel, mind a döntéshozók, mind az ír lakosság figyelmét ügyük fontosságára. A küzdelem pikantériája, hogy egy igen konzervatív katolikus többségű országról van szó, ahol a válást is csak 1995-ös népszavazást követően engedélyezték. A film középpontjában az ügyért küzdő aktivisták személyes történetei és a velük készült interjúk állnak.

Hogyan kampányoltak a jogegyenlőségért küzdő szervezetek egy olyan országban, ahol a lakosság közel 80%-a katolikus? Milyen mélypontjai és sikerei voltak a sokéves küzdelemnek? Hogyan fogtak össze a helyi LMBTQ szervezetek a közös cél érdekében, miközben számos dologban nem értettek egyet? Mindez kiderül a filmből, ahol többek között olyan fontos személyiségek tűnnek fel a filmben, mint dr. Gráinne Healy.

Rendező: Linda Cullen, Vanessa Gildea

Megjelenés éve: 2017

Hossz percben: 78 perc

A film bemutatja, ahogy lépésről lépésre felépül a mozgalom, és láthatjuk, hogy ennek éppúgy része lehet a kutatás, mint a lobbizás és különböző hatásos akciók megszervezése. A mozgalom által készített videó jól mutatja, hogy mennyire fontos, hogy a megfelelő szemszögből világítsunk rá a témánkra a szélesebb körű támogatás elérése érdekében, és hogy a kreatív és meghökkentő kampányok mennyire hatásosak lehetnek

A filmről itt olvashatsz angol nyelven: https://en.wikipedia.org/wiki/The_34th

A témáról itt tudhatsz meg többet: https://wmn.hu/ugy/52122-az-egesz-orszagban-erezheto-volt-a-tularado-boldogsag-amiert-a-nagy-tobbseg-kiallt-egy-kisebbseg-jogaiert–beszelgetes-az-ir-egyenlo-hazassag-kampany-

TOVÁBBI MOZGALMI DOKUMENTUMFILMEK

Megosztás Facebookon
A Közélet Iskolája célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegyük az önszerveződéshez szükséges tudást és képességeket. Képzéssel, stratégiai tervezések vezetésével, kutatással és tudástermeléssel támogatjuk a civil szervezeteket és alulról szerveződő csoportokat...
Kosár
//
A kosarad üres.
0
//
Megszakítás