Barion Pixel

Tudástár

A demokrácia nem akkor működik jól, ha a dolgokért nem kell megküzdenünk: hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy mindaz, ami épp jól működik, az küzdelem eredménye.

A politikai pártok és influenszerek szeretik mozgalomnak nevezni magukat, de vannak-e Magyarországon mozgalmak? Mítosz-e vagy sem, hogy a magyarok apolitikusak? Illetve lehet-e a társadalmi közönyt rövidtávon tanulni? Miért lehet lelkesítő a századik fénymásolt szórólap?

A Közélet Iskolája Podcast új részében a szervezet három tagja: Fernengel Ági, Bauer Flóra és Seres Lili Hanna az általuk szervezett Közös hatalmunk konferencia apropóján beszélnek a munkájukat meghatározó dilemmák praktikumáról és társadalmi dimenzióiról. Mit jelent és miért kulcsfontosságú, hogy amilyen szervezetet építesz, olyan a világ, amit elképzelsz? Miért nem bázisépítés a mozgósítás? Hogyan fordítsuk le a gyakorlatra azt, hogy a hosszútávú stratégia ellensége a pénz, a szokás és a kedv?

Hallgassd meg a Közélet Iskolája Podcast 2. epizódját ezen a linken!

A Közélet Iskolája hisz abban, hogy senki sem születik korlátokkal a fejében, ugyanakkor tudják, lebontani azokat csak közösen lehet.

A Közös hatalmunk konferencia előadásai ezen a linken nézhetők vissza!

Iratkozz fel a Közélet Iskolája Podcast lejátszási listájára, hogy ne maradj le az új részekről!

Megosztás Facebookon
A Gyönyörű küzdelem (Beautiful trouble) a kreatív ellenállás kézikönyve, ami a Közélet Iskolája fordításának köszönhetően most már az angol, német, török, francia, spanyol és orosz kiadás után magyarul is olvasható!...
A Közélet Iskolájában az aktív állampolgárság, az önszerveződés és az érdekérvényesítéseszközeit tanítjuk képzéseken és más programokon. Csatlakozz hozzánk, ha te is tennél azért, hogy egyre többen kezdjenek el szerveződni és...
Kosár
//
A kosarad üres.
0
//
Megszakítás