A beszélgetés célja, hogy bemutassunk olyan helyi szinten politizáló állampolgárokat, akik az önkormányzaton kívül, az önkormányzaton belül vagy az önkormányzatba igyekezve próbálnak meg változást elérni a városukban – hogy az igazságosabb, fenntarthatóbb és befogadóbb legyen.

Vendégek:

• Baranyi Krisztina – önkormányzati képviselő Budapest IX. kerületében
  • Gidai Judit – MOST Egyesület (Veszprém)
  • Pikó András – C8 – Civilek Józsefvárosért
  • Varga Andrea – civil aktivista, a Padtársak civil közösség egyik alapítója, szakszervezeti vezető (Miskolc)

Moderátorok:

• Kemény Vagyim – szociológus, Tilos rádió
  • Nyári Juli, tréner – Civil Hírügynökség, Tilos Rádió Beszélgetés a Közös Városunk konferencián 2019. február 23-án.

/// Reinventing local politics in Hungary The aim of the discussion is to introduce citizens who are doing politics on a local level and are trying to make changes, whether outside, inside or on their into municipalities – to make those cities more just, more sustainable and more inclusive.

Guests:

• Krisztina Baranyi – municipal representative in the 9th district of Budapest
  • Judit Gidai – MOST Association (Veszprém)
  • András Pikó – C8 – Civilians for Józsefváros
  • Andrea Varga – civil activist, co-founder of the Padtársak civil community, union leader (Miskolc)

Moderators:

• Vagyim Kemény – sociologist, Tilos Radio
  • Juli Nyári – trainer, Civil News Agency, Tilos Radio

Roundtable discussion at the Our common city conference on February 23, 2019.