Barion Pixel

Budapest

Időpont:

május 20-21.

Milyen egy erős mozgalom (1)

Jelentkezési határidő:

2023-05-01

Egy mozgalom erejét olyan csoportok, szervezetek, közösségek adják, amelyek hasonló célokért dolgoznak, és jól ki tudják egészíteni egymást. De az erős szövetségesi hálón kívül arra is szükség van, hogy a mozgalom élni tudjon a politikai helyzet adta lehetőségekkel, és hatni tudjon az emberek gondolkodására.

Ezen a képzésen arról lesz szó, hogyan tudunk erős mozgalmat építeni, és ebben mi lehet a szerepe saját csoportunknak. A képzés során célunk, hogy a magyar mozgalmi hagyományról is mélyítsük tudásunkat, de külföldi mozgalmak sikereiből és kudarcaiból is tanulunk, és a mozgalomelmélet alapjaival is megismerkedünk.

Mikor? 2023. május 20-21. (szombat 10-18, vasárnap 9-17 óra)
Hol? Auróra Közösségi Ház (Budapest VIII. ker. Auróra utca 9-11.)

Ha szeretnél részt venni, jelentkezz az az oldal alján található jelentkezési lapon 2023. május 1-ig!

Kiket várunk? Olyan önkénteseket, aktivistákat vagy mozgalmi szervezetben aktív embereket várunk, akik a társadalmi igazságosságért tesznek. Előnyben részesülnek azok, akik maguk is valamelyik hátrányos helyzetű csoport tagjai.

A képzésen ilyen kérdésekre keresünk közösen a válaszokat:
🔹 A jelenlegi magyar politikai helyzetben mi kell a változáshoz?
🔹 Mitől igazán erős egy társadalmi mozgalom?
🔹 Mit tanulhatunk magyar és külföldi példákon keresztül a társadalmi változásról?
🔹 Mit tehet a saját szervezetem egy mozgalom megerősödéséért?

A képzésen a részvétel ingyenes. Ha be tudod fizetni a 25.000 Ft/fő részvételi díjat vagy annak egy részét, adományoddal hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek. A képzés alatt ebédet, valamint szükség esetén gyermekfelügyeletet utazási támogatást és szállást is biztosítunk.

A képzést Sebály Bernadett (CEU) és Udvarhelyi Tessza (Közélet Iskolája) tartják.

Ha kérdésed van, keress minket bátran! www.kozeletiskolaja.hu, kozeletiskolaja@gmail.com, 06308717762
Nézd meg a többi képzésünket is ITT!

Helyszín:

Budapest

Jelentkezési határidő:

2023-05-01

Időpont:

május 20-21.

Nem jó az időpont? Iratkozz fel, és értesítünk, ha újra meghirdetjük a képzést!

Megosztás Facebookon
Megszakítás