Hogyan lehet a kutatás a társadalmi változás motorja? Hogyan lehet kutató olyan ember, aki sosem végzett egyetemet?
A részvételi akciókutatás (RAK) egy különleges megközelítés, amely során a témában érintett emberek azért vizsgálják az őket körülvevő valóságot, hogy megértsék, majd megváltoztassák azt.
A műhely fő témája, hogy miként lehet akadálymentessé tenni a részvételi akciókutatás folyamatát fogyatékossággal élő emberek számára.
Mikor? 2024. november 4. hétfő, 17:00-20:00
Hol? Auróra Közösségi Ház (Budapest, VIII. kerület, Auróra utca 11. – akadálymentes)
Ha szeretnél részt venni, töltsd ki ezt a jelentkezési lapot október 26-ig!
A műhely során megismerkedünk két szegedi kutatócsoport, a Közös Jelek Valóságlabor és a Láthatatlan Zöld munkájával, ahol kiemelten fontos az akadálymentesség és hogy befogadó módon működjenek.
Az általuk megosztott jógyakorlatokat is felhasználva, a résztvevőknek lehetőségük lesz kipróbálni, hogy milyen módon lehet mindenki számára hozzáférhetővé tenni a kutatási folyamat különböző fázisait.
Előnyben részesülnek azok, akik ketten jelentkeznek a csoportjukból vagy akik hátrányos helyzetű csoport tagjai.
A műhelyen a részvétel ingyenes, de ha be tudod fizetni a 5.000 Ft/fő részvételi díjat vagy annak egy részét, hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek. A résztvevőknek a műhelyen útiköltség térítést, valamint rágcsálnivalót tudunk biztosítani.
Vendégelőadók:
Mihók Barbara, részvételi kutató, ESSRG, Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar, Ökológiai Közgazdaságtan Intézet
Ballai Anna Mária, a Vakok és Gyengénlátók Csongrád Megyei Egyesületének elnöke, szociális munkás, közösségi kutató (Láthatatlan Zöld kutatócsoport)
Telek Ákos, közösségi kutató (Közös Jelek Valóságlabor)
Ha kérdésed van, keress minket bátran! www.kozeletiskolaja.hu, oktatas@kozeletiskolaja.hu, 06308717762
További programjainkat ITT találod.
Kérjük, ha mégsem tudsz eljönni, lemondási szándékodat jelezd nekünk itt: oktatas@kozeletiskolaja.hu