Barion Pixel

KÉPZÉSEK ÉS ESEMÉNYEK

Budapest

Időpont:

február 25-26, március 25-26. és május 13-14.

felszabadítás pedagógiáka

Jelentkezési határidő:

2022-02-10

A felszabadítás pedagógiája célja, hogy a közös tanulás segítségével az elnyomott emberek elemezni és értelmezni tudják saját társadalmi helyzetüket, fejlődjön a kritikai tudatosságuk és ezáltal képesek legyenek megváltoztatni az egyenlőtlen társadalmi viszonyokat. A hat nap folyamán a résztvevők a kritikai pedagógia alapelveiről, történetéről és módszereiről tanulnak interaktív módon, majd egyre nagyobb teret kapnak, hogy saját módszereiket és témáikat tervezzék meg és hozzák be a csoportmunkába.

A képzés résztvevőinek a három kétnapos alkalom között meg kell valósítania egy tanítási gyakorlatot, aminek megtervezésében segítséget nyújtunk.

IDŐPONT ÉS HELYSZÍN

2022. február 25-26. (péntek-szombat) 10:00-18:00
2022. március 25-26. (péntek-szombat) 10:00-18:00
2022. május 13-14. (péntek-szombat) 10:00-18:00

Hol? Auróra közösségi ház (Budapest, Auróra utca 11. - fizikailag akadálymentesített)

Jelentkezz! Ha szeretnél részt venni, töltsd ki az oldal alján található jelentkezési lapot 2022. február 10-ig!

Részvétel csak védettségi igazolvánnyal! A helyszínen maszk viselése kötelező.

Kiket várunk? Olyan pedagógusokat, képzőket, önkénteseket, aktivistákat vagy a közösségi munka iránt érdeklődő embereket várunk, akik a társadalmi igazságosságért dolgoznak. Előnyben részesülnek azok, akik maguk is valamelyik hátrányos helyzetű csoport tagjai, illetve ha a pedagógiai munkát egy már meglévő csoportjukban tudják megvalósítani.

A képzésen a következő témákról tanulunk:

• Társadalmi egyenlőtlenségek, politikai részvétel és ezek oktatása
  • Részvételi akciókutatás, Fórum Színház és további nem-formális részvételi módszerek
  • Példák a kritikai pedagógia alkalmazására Magyarországon és világszerte
  • Hogyan tudják a résztvevők gyakorlatban alkalmazni a tanultakat?

A képzést tartja Végh Panni (Artemisszió Alapítvány) és Udvarhelyi Tessza (Közélet Iskolája).

A képzésen a részvétel ingyenes, de ha be tudod fizetni a 50.000 Ft/fő részvételi díjat vagy annak egy részét, akkor hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek. A képzés alatt ebédet, valamint szükség esetén gyermekfelügyeletet, utazási támogatást és szállást is biztosítunk.

______________________________

Hívj fel minket, vagy írj nekünk bátran, ha kérdésed van! www.kozeletiskolaja.hu, kozeletiskolaja@gmail.com, 06209571610

Tudj meg többet a felszabadítás pedagógiájáról!

Olvasd el korábbi résztvevőnk beszámolóját!

Helyszín:

Budapest

Jelentkezési határidő:

2022-02-10

Időpont:

február 25-26, március 25-26. és május 13-14.

Megosztás Facebookon

Támogasd a munkánkat és
legyél részese a változásnak!

Támogatod, hogy egy igazságos országban éljünk, ahol mindenkinek megvan a tudása és képessége ahhoz, hogy kiálljon az érdekeiért

Segíted a magyarországi mozgalmi és civil szféra fejlődését

Hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek

Rólunk

Közélet Iskolája Alapítvány

Képzési központ és iroda: 1084 Budapest Auróra utca 11.
Email: kozeletiskolaja@gmail.com
Telefon: 06 20 957 1610 (Fernengel Ági)
Adószám: 18626654-1-41
Bankszámlaszám: 16200106-11553650 (Magnet Bank)