Fenyegetés a hatalom részéről, Szuverenitásvédelmi Hivatal, befagyasztott források, szűkülő mozgástér: az elmúlt években a magyarországi civil szervezetek és alulról szerveződő csoportok egyre nehezebb környezetben végzik a munkájukat, de joggal érezhetjük úgy, hogy az ellehetetlenítési törvénnyel az elnyomás szintet lépett. Ilyenkor fontos, hogy ne csak azt tudatosítsuk magunkban, válsághelyzetben vagyunk, hanem azt is, hogy továbbra is vannak eszközeink az ezzel járó nehézségekkel való megküzdésben mind közösségi, mind praktikus szempontból.
Gyere el te is a Közélet Iskolája és a Magyar Helsinki Bizottság válságkezelő műhelyeire, ahol a vészhelyzetek kezeléséhez, a csapatunk megerősítéséhez, és a hatósági ellenőrzésekre való felkészüléshez adunk eszközöket és kereteket. A műhelyeken a résztvevők is megoszthatják egymással a tapasztalataikat, mert mind egy hajóban evezünk.
Várunk mindkét vagy akár csak az egyik alkalmon!
Különösen ajánljuk a részvételt civil szervezeti vezetőknek vagy több tag részvételét szervezetenként.
Ha szeretnél részt venni, jelentkezz június 17-ig ezen a linken!
Június 20.: Közösségi válságkezelés a szervezetben
Ezen a műhelyen a válságkezelés szervezetet és a közösséget érintő kérdéseiről lesz szó. Megbeszéljük, milyen lépéseket tehetnek egy civil szervezet vagy mozgalmi csoport vezetői és tagjai egy hirtelen vészhelyzetben, hogyan tudunk egy politikailag és pénzügyileg nehéz helyzetben a céljainkhoz és értékeinkhez hűek maradni az újratervezéskor, és hogyan tudunk eközben a közösségünk jóllétére is vigyázni. A műhelyen a résztvevők is megoszthatják egymással a tapasztalataikat, közösen gondolkozunk majd megoldásokról.
Hol? Budapesti, belvárosi akadálymentes helyszín (a címet a résztvevőknek e-mailben fogjuk elküldeni a műhely előtt)
Mikor? Május 20. 16.00-20.00
A műhelyet Léderer András (Magyar Helsinki Bizottság) és Fernengel Ági (Közélet Iskolája) tartja.
Június 27.: Felkészülés a hatósági ellenőrzésekre
Második műhelyünkön arra keressük a válaszokat, hogy milyen jogaink és kötelezettségeink vannak, ha a nyomozó hatóság megjelenik az irodában, és hogyan kezeljük ezeket a helyzeteket. Jogi szakértő segítségével beszélünk a folyamatról, és szervezeti eljárásrendek létrehozásáról, és szó lesz arról is, hogy hogyan készítsük fel ezekre a helyzetekre a csapatunkat.
Hol? Budapesti, belvárosi akadálymentes helyszín (a címet a résztvevőknek e-mailben fogjuk elküldeni a műhely előtt)
Mikor? Június 27. 17.00-20.00
A műhelyet Dr. Bieber Ivóna (Magyar Helsinki Bizottság) és Seres Lili Hanna (Közélet Iskolája) tartja.
A részvétel ingyenes. Ha van lehetőséged befizetni műhelyenként a 10.000 Ft/fő részvételi díjat vagy annak egy részét, akkor adományoddal hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek. A résztvevőknek a műhelyen útiköltség térítést, valamint rágcsálnivalót tudunk biztosítani.
Kérjük, ha mégsem tudsz eljönni, lemondási szándékodat jelezd nekünk itt: oktatas@kozeletiskolaja.hu
Keress minket bátran, ha kérdésed van! www.kozeletiskolaja.hu, info@kozeleteiskolaja.hu, 0630 8717762
További programjainkat ezen a linken találod: https://kozeletiskolaja.hu/kepzesek-es-esemenyek/
Támogatod, hogy egy igazságos országban éljünk, ahol mindenkinek megvan a tudása és képessége ahhoz, hogy kiálljon az érdekeiért
Segíted a magyarországi mozgalmi és civil szféra fejlődését
Hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek