KÉPZÉSEK ÉS ESEMÉNYEK

Időpont:

november 16. 18 óra

Drága földünk (2)

Újra filmklub a Közélet Iskolájában!

A Drága földünk című filmről:

? Három kelet-szlovákiai falu lakosságának és egy amerikai olajcégnek a jelentéktelennek tűnő vitáján keresztül vehetjük szemügyre, hogy az események láncolatával miként válik egyetlen személy véleménye egy közösség meggyőződésévé.
? A föld lépten-nyomon kincseket rejt, mégis mindenki valami másban találja meg az értékét. A helyiek számára az igazi gazdagságot a földdel való egyszerű együttélés jelenti, a befektetők azonban ezt több száz méter mélyről kívánják megszerezni.
? A falubelieket az hajtja, hogy megóvják oltalmat jelentő és otthont adó földjüket, szemben a befektetőkkel, akik csak az olajfúrás lehetőségét látják benne. De vajon mit hoz a két oldal egymásnak feszülése? (forrás: Verzió)

A vetítés után egy beszélgetésre, a film témájának feldolgozására hívjuk a résztvevőket!

A részvétel ingyenes és nyilvános, regisztráció nem szükséges.

Mikor? 2022. november 16. szerda 18.00-20.30

Hol? Auróra Közösségi Ház (Bp, VIII.ker., Auróra utca 11.) - akadálymentes helyszín

Rendező: Dominik Jursa
A film hossza: 63 perc
Forgalmazó: HITCHHIKER Cinema
A filmet eredeti nyelven (szlovák, cseh), magyar felirattal vetítjük.

Honlap: https://zlatazemfilm.sk/the-golden-land/

A filmklubot a Közélet Iskolája szervezi, egy olyan mozgalmi háttérintézmény és tudásközpont, amely a Magyarországon aktív társadalmi mozgalmakat és aktivistákat támogatja és képzi.

Kérdésed van? Írj nekünk Facebookon vagy a kozeletiskolaja@gmail.com címre
Tudj meg többet rólunk: www.kozeletiskolaja.hu

Az eseményt a Heinrich Böll Stiftung támogatja.

Helyszín:

Időpont: