Hogyan lehet a kutatás a társadalmi változás motorja? Hogyan lehet kutató olyan ember, aki sosem végzett egyetemet? Hogyan vonhatunk be művészeti eszközöket a kutatásba?
A részvételi akciókutatás (RAK) egy különleges megközelítés, amely során a témában érintett emberek azért vizsgálják az őket körülvevő valóságot, hogy megértsék, majd megváltoztassák azt.
A műhely során a digitális történetmesélés módszerével ismerkedünk majd meg. A résztvevők maguk is kipróbálhatják majd, hogy személyes történetek verbalizálása, majd azok digitális megjelenítése, valamint az alkotási folyamat maga miként lehet a segítségünkre kutatási kérdéseink megtalálásában és körbejárásában egy közösségi alapú kutatási folyamat során. A módszer elméleti hátteréről kutatási hasznáról gyakorlati példákon keresztül beszélgetünk.
Mikor? 2023. szeptember 25. 17:00-20:00
Hol? Auróra Közösségi Ház (Budapest, Auróra utca 11. - akadálymentes helyszín)
Ha szeretnél részt venni, töltsd ki az oldal alján található jelentkezési lapot!
Tudj meg többet a részvételi akciókutatsáról ezen a linken!
Vendégelőadó: Lanszki Anita, PhD, tanszékvezető egyetemi docens, Magyar Táncművészeti Egyetem Pedagógia és Pszichológia Tanszék, óraadó oktató, ELTE PPK
A résztvevőknek a műhelyen útiköltség térítést, valamint rágcsálnivalót tudunk biztosítani.
A műhelyen való részvétel ingyenes, de ha be tudod fizetni a 5.000 Ft/fő részvételi díjat vagy annak egy részét, hozzájárulsz ahhoz, hogy a programjaink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek.
Kérjük, ha mégsem tudsz eljönni, lemondási szándékodat jelezd nekünk itt: oktatas@kozeletiskolaja.hu
Ha kérdésed van, keress minket bátran! www.kozeletiskolaja.hu, oktatas@kozeletiskolaja.hu, 06308717762
További programjainkat ezen a linken találod!